AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ AFYONKARAHİSARDAKİ YATIRIMLARI İNCELEDİ

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. D. Numan Kurtulmuş, 6. Ulusal yayın kongresine katıldı ve ilimiz Kültür ve Turizm Müdürlüğü uhdesinde gerçekleştirilen  yatırımları yerinde ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. D. Numan Kurtulmuş Vali Mustafa Tutulmaz, milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Özkal, belediye başkanı Burhanettin Çoban, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır Afyonkarahisar’ın Yeni Müze Kompleksi İnşaatı, Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmaları ile Taşhan’da incelemelerde bulundu.

İlimizin yatırımlarını yerinde inceleyen Bakan Numan Kurtulmuş ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Afyonkarahisar’da kale çevresindeki tarihi evlerin yenilenmesi projesine başladı. Şu ana kadar 70 ev yenilenmiş oldu. Proje daha da genişletilerek bu alandaki bütün evlerin yeniden yapılanmasıyla halkımızın daha güzel evlerde oturmasını sağlayacağız” dedi. Bakan Numan Kurtulmuş kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen mahalle sakinlerinin isteklerini kırmayarak onlarla fotoğraf çektirdi.

Bakan Numan Kurtulmuş ‘’Afyonkarahisar bölgede turizm ve kültür açısından zengin bir ilimizdir’’ sadece bir geçiş güzergâhı olması bakımından değil, aynı zamanda sağlık, kültür, kongre ve spor turizmini içine alan bir şehir. Dolayısıyla burası turistlerin görmek isteyeceği, içinde bulunmak isteyeceği, keyif alacakları bir yer. Zaten buradaki evlerin sağlıklaştırması bittikten sonra Afyonkarahisar yaşayan tarihiyle daha fazla turist çekecek ve kalkınacak yerlerden birisidir

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır” İlimizde kültür ve turizm alanında bakanlığımız desteği ile bir çok yatırımlar yapıyoruz. Afyonkarahisar olarak Bakanımızın ilimize verdiği destekten dolayı son derece memnunuz ”dedi.
DSC_0146.JPGDSC_0105.JPG

DSC_0158.JPG