AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI’NIN ETKİNLİKLERİ 30 AĞUSTOS-02 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA AFYONKARAHİSAR'DA


         Afyonkarahisar Belediyesi ile Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) işbirliğinde Eylül ayında yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası düzenlenecek etkinliklerle birlikte yerli ve yabancı on binlerce insanı Afyonkarahisar’da buluşturacak.

Milyonlarca sporseverin yakından takip ettiği  Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP TURKEY) 1-2 Eylül 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar’da "Spor, Turizmin Geleceğidir" sloganı ile yapılacak. 30 Ağustos - 2 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da Türkiye’nin en büyük motosiklet festivali ile birlikte organize edilecek olan Dünya Motokros Şampiyonası etkinlikleri her yaştan insana hitap edecek.30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başlayacak Uluslararası Afyon Motosiklet Festivali’nde 31 Ağustos 2018 Cuma günü Demir Demirkan ve 01 Eylül 2018 Cumartesi günü ise Ceza konser verecek.

Spor Federasyonlarının işbirliği ile 20’ye yakın spor etkinliği de Afyonkarahisar’da düzenlenecek.Organizasyon kapsamında Afyon Kocatepe Stadyumu’nda yarışçılar ve şöhretler karması futbol maçı yapılacak. Afyonkarahisar’a özgü tatların yer aldığı Lokum Şenliği ve sosyal etkinlikleriyle birlikte dünyada benzeri görülmemiş bir şampiyona ülkemizde organize edilecek.
Organizasyonun biletleri “turkey.motocross-tickets.com” adresinde satılmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yürüttüğü Türkiye’nin Dijital Tanıtım Kampanyası: Turkey Home ile hem organizasyona destek olunuyor, hem de Afyonkarahisar tanıtılıyor.

  • Motocros.jpg