AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ İLE FRİG FOTOĞRAF DERNEĞİNİN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ FOTOĞRAF FESTİVALİ BAŞLADI


İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ İLE FRİG FOTOĞRAF DERNEĞİNİN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ FOTOĞRAF FESTİVALİ BAŞLADI

İl Müdür Vekili Mehmet TANIR; “Cumhurbaşkanlığına bağlı Kültür ve Saat Kurullarının kurulmasının Cumhurbaşkanlığı nezdinde kültüre daha çok önem verileceği anlamına geldiğini bu yaklaşımın sevindirici olduğunu belirtti. Ayrıca fotoğraf festivalinin ilin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını, fotoğrafçıların bakmakla görmek arasındaki farkı bize hissettirdiğini turizm değerlerimizi görme ve gösterme fırsatı sunduğunu belirtti.”

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar ve İhsaniye Belediye Başkanı Şaban ÇABUK, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Mehmet TANIR ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen festivalinin açılışı Hattat Karahisari Kültür Merkezi'nde bir törenle gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, konuşmasında, kentin, değerlerini tam olarak anlatmayı ve toplumla paylaşmayı başaramadığını söyledi. Bu olguyu aşabilmek adına her gün, her ortamı değerlendirerek Afyonkarahisar'ı tanıtmaya çalıştıklarını, bu anlamda Frig Fotofest de bu amaca yönelik bir adımdır. Buna vesile olan Frig Fotoğraf Derneği Başkanı ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim. Afyonkarahisar'ı tanıtırken 'termalin, mermerin, lezzetin ve zaferin merkezi' diyoruz. Ama bunun üzerine her yıl yeni merkezler ekleyerek geliştiriyoruz. Artık Afyonkarahisar turizmin de önemli merkezlerinden biridir. Sağlık, spor turizmi konusunda her geçen gün ilerleme kaydediyoruz."

Afyonkarahisar'ın çok güçlü değerleri olduğunu dile getiren Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, "Gerek tarihi açısından, gerek kültürü açısından gerek doğal güzellikleri açısından ve bu güzelliklerinin birleşmesi açısından Afyonkarahisar her yönüyle, ülkemizin ve dünyanın dikkatini çekmeye başladı. Yıllardır Frig Vadisi'nin önemini anlatmaya çalışmamıza rağmen, yeterli ilgiyi yaratamadık ama bu yıl çok üstüne düştük ve bölgemizin önemli uğrak yerlerinden biri haline geldi." değerlendirmesinde bulundu.

Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, ortaya konulacak fotoğraflarla her gün gördükleri objeleri yeniden keşfetme fırsatı bulacaklarını vurgulayarak, "Bu fotoğraflar Afyonkarahisar'ın tanıtımına ve tanınırlığına önemli katkılar sunacak." diye konuştu.

Afyon Frig Fotoğraf Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Murat ÖZÇELİK ise festivale 30 farklı şehirden 300'ün üzerinde fotoğraf tutkununun katıldığını belirtti. Festivali geleneksel hale getirerek her yıl yapmayı planladıklarını aktaran Özçelik, Afyonkarahisar'ın fotoğraf çekmek için mükemmel objelere sahip olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Cengiz Karlıova, Serkan Turaç ve Burak Şenbak, kişisel fotoğraf sergilerinin açılışı yapıldı.

İki gün sürecek festival kapsamında; Kocatepe, Frig Vadisi ve Eber Gölü'nde fotoğraf çekme etkinlikleri düzenlenecek.

  
 • IMG-2797.JPG
  
 • IMG-2799.JPG
  
 • AÇILIŞ.jpg
  
 • IMG-2791.JPG
 
 • IMG-2793.JPG
 
 • IMG-2794.JPG
 
 • IMG-2795.JPG
 
 • IMG-2796.JPG
 
 • IMG-2798.JPG
  
 • 1.jpg
 
 • BURAK ŞENBAK WORKSHOP.jpg
 
 • HATTAT SALON 2 GÜN.jpg
 
 • CENGİZ KARLIOVA.jpg