AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

SANDIKLI AKDAĞ TABİAT PARKI’NDA ORİYANTİRİNG YARIŞMASI BAŞLADI

İl Müdür Vekili Mehmet TANIR,“Akdağ ilimizin seçkin doğal güzelliklerinden birisidir. Dolayısıyla turizme güzel bir mekan kazandırılması için Türkiye Oriyantiring Bisiklet Şampiyonası Yarışması Afyonkarahisar-Sandıklı Akdağ Tabiat Milli Parkı’nda  yapılan etkinlikte Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel EROĞLU’nun  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, Sandıklı Belediyesi ve otellerimizin katkılarıyla Valiliğimiz himayelerinde çalışmalar başlatıldı. Tabi ki bu çalışma Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzde oluşturulan turizm komisyonlarında olgunlaşarak  hayata geçirilmiştir.” dedi.

7 ve 8 Temmuzda Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı’nda Türkiye Oryantiring Federasyonu Bisiklet Oriyantiring Türkiye Şampiyonası etkinliği; 28 kulüpten 156 sporcu etkinliğe iştirak etmişlerdir.  4 ana disiplinde koşarak, bisiklet, kayak oriyantiriği ve engelli yarışmacıların tekerlekli araçlarla patik oriyantiriği yapılacak olan yarışmaya saat 11.00 de start verildi.

Türkiye Bisiklet Oryantiring Şampiyonası Afyonkarahisar 1.Gün Sonuçları için http://www.oryantiring.org.tr/haberGoster.aspx?haberBaslik=2308 linkini tıklayınız.

  • IMG-2840.JPG
     
  • IMG-2842.JPG
     
  • IMG-2843.JPG
     
  • IMG-2845.JPG
     
  • IMG-2844.JPG