AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

‘COĞRAFİ İŞARETLER AFYONKARAHİSAR BULUŞMASI’ SEMİNERİ, 04-05 EKİM 2018 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜciTA) işbirliğiyle düzenlenen “Coğrafi İşaretler Afyonkarahisar Buluşması” adlı uluslararası seminer  Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla başladı.

 4-5 Ekim tarihleri arasında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde yapılacak olan seminerin açılışına Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Dairesi Başkanı Hakan Kızıltepe, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, iş adamları, akademisyenler, firma yetkilileri ve seminere konuşmacı olarak davet edilen çok sayıda önemli isim katıldı.

2 gün süren ‘Coğrafi İşaretler Afyonkarahisar Buluşması’ semineri ATSO Başkanı Hüsnü Serteser ile YÜciTA Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu’nun konuşmasıyla seminer sona erdi. Seminer süresince yapılan çalışmaları içeren Afyonkarahisar Deklarasyonu hazırlandı.

                                                                                                                 
  • Coğrafi İşaret 1.jpg
   
  • Coğrafi işaret2.jpg
    
  • Coğrafi İşaret3.jpg
    
  • Coğrafi İşaret4.jpg
    
  • Coğrafi İşaret5.jpg
    
  • Coğrafi İşaret6.jpg