AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Boğalar Yörük Şenliğinde


AFYONKARAHİSAR BOĞALAR YÖRÜK ŞENLİĞİNDE

Türkiye’nin her bir yanından yörüklerin buluştuğu Beşkaza yaylaları Boğalar Yörük Şenliğinde yörükler bir araya geldi.Yörük şölenine Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü himayelerinde Afyonkarahisarlı yörüklerle beraber katılım sağlandı.

İl kültür Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır Şube Müdür Vekili Arif Kavas la birlikte Ertuğrulgazi Yörükler ve Türkmenler Derneği Başkanı Osman Taşpınar ve Hocalar Burgaz Yörükler Derneği Başkanı Kenan Yılmaz 'ın katılım sağladığı ve Yörük çadırı kurduğu Uluslar arası Seydikemer Beşkaza Yaylaları 20. Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şöleninde ‘şehitlere saygı’ teması öne çıktı. Yörük kültür geleneklerinin yansıtıldığı şölende, üzerinde Muğla ve ilçelerinin 170 şehidinin ismi bulunan ‘ Şuheda Pınarı’ açılışı yapılırken Türk bayrağımız ve 16 Türk Devletinin bayrağının eşliğinde İstiklal Marşımız okundu. Şölende Türk Devletlerinden gelen sanatçı ve grupların gösteri ve konserlerinin yanı sıra mahalli sanatçıların konserleri ilgiyle izlendi. 
Seydikemer Beşkaza Yaylaları 20. Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şölenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Devlet eski bakanı Kürşat Tüzmen, Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Türk dünyası Yörük Türkman Birliği Genel Başkanı Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Ak Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, şehit aileleri ve pek çok Yörük Türkmen dernek başkanlarıyla çok sayıda vatandaşın  katıldığı şölende konuşanİl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet TANIR ‘’Yörük kültürünün kaybolmamış has bizim atalarımıza ait olan kültür olduğunu onu korumak için Afyonkarahisar olarak katkı vermek amacıyla Beşkaza yaylaları Boğlara geldiklerini Burada stant açtıklarını ve Afyonkarahisar’ı en güzel şekilde temsil ettiklerini belirtti.

Sayın valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın himayelerinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin hem Yörük kültürüne hem Afyonkarahisar’a hemde Muğala’ya hayırlı olmasını diliyorum’’ dediDSC_0141.JPG
DSC_0159.JPG
DSC_0160.JPG
DSC_0175.JPG
DSC_0363.JPG
DSC_0368.JPG
DSC_0377.JPG
DSC_0383.JPG
DSC_0462.JPG

DSC_0050.JPG
DSC_0101.JPG
DSC_0127.JPG
DSC_0143.JPG
DSC_0182.JPG