AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET TANIR: “KIRAATHANE BULUŞMALARI TOPLUMUMUZUN DİNAMİKLERİNİ HAREKETE GEÇİRECEKTİR.”


MEHMET TANIR: “KIRAATHANE BULUŞMALARI TOPLUMUMUZUN DİNAMİKLERİNİ HAREKETE GEÇİRECEKTİR.”

-Açtığımız Kıraathane Türkiye’nin ilklerindendir.

İl Müdürümüz Mehmet TANIR;

“Afyonkarahisar’da Valiliğimiz himayelerinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından açılan Millet Kıraathanesi’nin Türkiye’de ilkler arasında yer aldığını, toplam 30 ilde kıraathane açıldığını belirti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ve Sayın Bakanımızın emirleriyle;  Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün takibi ve Sayın Valimizin himayelerinde Kıraathaneyi açmakla mutluluk duyduk. 7 gün 24 saat açık olacak olan Kıraathane’de özellikle akşam saatlerinde çorba, çay, börek kek gibi ikramlarımız olmaktadır. İkramlarımız için Başkanımız Burhanettin ÇOBAN’ a teşekkür ediyorum” dedi.

Kıraathane, İlimiz Merkezde bulunan Gedik Ahmet Paşa İl Halk Kütüphanesi’nde hizmet vermektedir.

-Kıraathane söyleşileri beğeni topluyor.

Kültürü yayıcı ve yaşatıcı faaliyet yapmak, ilin kültürel dinamiklerinin ve turizm birikimlerini harekete geçirmek Müdürlüğümüz görevlerindendir.

Toplumun değer olarak kabul ettiği önde gelen, araştıran, düşündüren, yazan, üreten kişilerin birikimlerimden toplumu yararlandırmak amacıyla Millet Kıraathanesi’nde her Cuma, Saat 20:00’de “Kıraathane Söyleşilerini başlattık.

Bu kapsamda Kıraathanemizin bir “Buluşma Noktası” olmasını arzuluyoruz. Ümit ediyorum ki bu çalışmalar toplumumuzun dinamiklerini harekete geçirecektir.”

Tüm halkımızı Cuma akşamları, Saat 20:00’deki Kıraathane Buluşmalarına davet ediyorum.DSC_0652.JPG
Ahmet TAŞPINAR ile Söyleşi

DSC_0743.JPG
İbrahim ALİMOĞLU ile Söyleşi

DSC_0951.JPG
Kadir ALTINKAYA ile Söyleşi