AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET TANIR: ÖĞRENCİLERİMİZİ KÜLTÜR VE SANATLA BULUŞTURUYORUZ


MEHMET TANIR: ÖĞRENCİLERİMİZİ KÜLTÜR VE SANATLA BULUŞTURUYORUZ

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet TANIR:

“Öğrencilerimize hizmet etmek, kültür sanatla buluşturmak öncelikli konularımız arasında yer alıyoruz. Öğrencilerimizi kültür sanatla buluşturma adına İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokoller çerçevesinde çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a ve eğitim camiasına bu konuda destek ve özverili çalışmalarından dolayı Kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle üç ayrı çalışmayı birlikte yürütüyoruz.
Müdürlüğümüz tarafından açılan Türkiye’nin  ilk Yumurta ve Sanatları Merkezi’ni çocuklarımızla buluşturmak için 19/10/2018 tarihinde Milli Eğitimle yapılan protokol çerçevesinde müzemizi, 2500 kişi ziyaret etti. Okulların ziyaretleri program dahilinde halen devam ediyor.
                      

  • YUMURTA VE SANATLARI MERKEZİ-.JPG
     
  • YUMURTA VE SANATLARI MERKEZİ.JPG
     
  • YUMURTA VE SANATLARI.JPG


  
“Anne-Baba Çocuk Elele Hep Birlikte Kütüphane’ye” projemiz kapsamında;   çocuklarımızı  kitap ve kütüphaneyle buluşturma adına İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle, çok kısa zamanda yaklaşık 600 kişi kütüphaneye yeni üye oldu.

     
  • Anne-Baba Çocuk  Elele Projesi.JPG
      
  • Anne-Baba Çocuk.JPG
      
  • Anne.baba.JPG
     
  • Annebaba.JPG
 

 Okul-Müze projesi kapsamında 02/04/2019 tarihinde protokolümüzü imzaladık. İlimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi.

                                      
  • Okul-Müze projesi.jpg
     
  • Okul-Müze.jpg
 

 Okul-Müze Projesi’nin kapsamı ;
Eğitim alanında yeteri kadar kullanılmayan müzelerin eğitsel amaçlarına işlevsellik kazandırarak eğitimde etkin bir biçimde kullanılarak okul ve müze işbirliği çalışmalarının yaygınlaştırılmasını; çağdaş müzecilik anlayışının uygulanacak programlarla eğitime entegresini ve edilgen bir müzecilik anlayışından etkin, dinamik ve katılımcı bir müzecilik anlayışı ile öğrenci ve öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerinin arttırılması;  geçmişini, kültürünü bilen yaşayarak öğrenen nesillerin yetişmesini sağlamaktır.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokoller çerçevesinde çalışmalar yürütülmektedir.