AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

DİNAR’DA ULUSLARARASI ÇİÇEK FESTİVALİ BAŞLADI


DİNAR’DA ULUSLAR ARASI ÇİÇEK FESTİVALİ BAŞLADI

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır;

"Turizm haftası kapsamında zengin bir program gerçekleştiriyoruz.  Turizm haftası etkinliklerini Afyonkarahisar genelinde ilçelere yayıyoruz. Sandıklı’da kamp ve karavan turizmini başlattık. İl merkezinde karavancılarla kortejle şehir turu yaptık. Türkiye'nin her bir yanında 62 karavancı geldi.

Hat, İlimiz açısından  son derece önemli. Park Afyon AVM de hat sergisi açacağız. Deri üzerine keserek "kırka" metodu ile yapılan muhteşem hat eserlerini Cumartesi Saat 10:00 da sizinle buluşturacağız.

Sevginin dili çiçektir. Çiçekle bezenmiş evler sokaklar bize sıcak bir ortam sunar.  Çiçeklerle bezenmiş şehirler turistlerin ilgisini çeker.

Aziz Çiçekçiler ve Kültür Derneği Başkanı Aziz Yıldırım'a, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gültekin Koçer'e emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Çiçek Festivali Dinarımıza ve İlimize hayırlı olsun " dedi.

Dinar Kaymakamı Selami KAPANKAYA;

"Derneğin kurulma aşamasında destek verdik. Özel sektörün devlete yük olmadan iş yapabilmesi güzel. Çiçeğin bir anlamı vardı. Kız istemeye girilince evde çiçek saksı var mı bakılırdı" dedi.

Aziz Yıldırım da;

“7. düzenlenen çiçek festivalinin il Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile resmi hale geldiğini belirterek İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve destekleri için Halk Eğitim Merkezi Müdürüne teşekkür etti.”

Festivale katılan protokol; Kaymakam Selami KAPANKAYA, Belediye başkanı Nihat SARI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk TAŞBAŞ ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gültekin KOÇER.

Festivalde 150 çeşit toplamda 30.000 adet çiçek sergilendi.

 

  • IMG-6604.JPG
     
  • IMG-6606.JPG
    
  • IMG-6605.JPG
     
  • IMG-6609.JPG
     
  • IMG-6610.JPG
     
  • IMG-6611.JPG