AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET TANIR: İLİMİZDE İLK DEFA GERÇEKLEŞTİRİLEN “KAMP VE KARAVAN FESTİVALİ” ÜLKEMİZDE SES GETİRDİ


 
MEHMET TANIR:İLİMİZDE İLK DEFA GERÇEKLEŞTİRİLEN “KAMP VE KARAVAN FESTİVALİ” ÜLKEMİZDE SES GETİRDİ

Turizm Haftası’nda bu yıl ilk defa Sandıklı Akdağ’da gerçekleştirilen  “Kamp Ve Karavan Turizm Festivali” ile turizm çeşitliliğine renk getirdi. Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun destekleriyle Sandıklı Belediyesi’ne kazandırılan, Akdağ Tabiat Parkı’nda Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan Kamp ve Karavan Turizm etkinliği 4 gün sürdü. 
Kamp ve Karavan Turizmini bölgede canlandırmak için geniş ortaklı yapılan program çerçevesinde ilk gün Sandıklı Kapalı Pazar yerinde başlayan açılış konuşmaları ve kortej ile başladı. Sandıklı Kültür Evi'ne kadar yapılan yürüyüş ile devam eden program, Sandıklı Yaren Çavuşu Ahmet Nayan’ın Sandıklı ilçesi ile verdiği geniş bilgiler ve mercimekli bükme ikramı yapıldı. Daha sonra Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL’ün makamında kabul ettiği katılımcılar, Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı’na hareket etti. Sandıklı Thermal Park Otel tarafından düzenlenen Mangal Partisi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen türkü gecesi ile devam etti. İkinci gün etkinlikleri Akdağ’da yapılan ikramlar ile başladı. Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can TORTOP, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL, Doğa Koruma ve Milli Parklar V. Bölge Müdürü Nevzat ALĞAN ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet TANIR eşliğinde Kamp ve Karavan Turizm Fidanlığında yapılan fidan dikimi yapılarak, doğa yürüyüşleri ve geziler ile devam etti. Üçüncü gün Akdağ’da bulunan Kamp ve Karavancılar Şuhut’ta bulunan Büyük Taarruz Karargahı (Atatürk Evi) ziyaret edildi ve mola verilerek Doğa Koruma ve Milli Parklar V. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan kumanyalar ikram edildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz Harekâtını sevk ve idare ettiği 1874 rakımlı Kocatepe’ye çıkıldı. Daha sonra Hüdai Kaplıcası’nda faaliyet gösteren Sandıklı Thermal Park Oteli’nde termal suyla çamurun karıştırıldığı 30 metrekarelik platformda yapılan halat çekme ve futbol müsabakası yapıldı. Vali Mustafa TUTULMAZ’ın katılımı ile karavancılara katılım belgesi takdim edildi. Otel bahçesinde misafirler için hazırlanan ikramlarla birlikte kapanış organizasyonu ile sona erdi.
Mehmet TANIR; "Ordu, Trabzon, Bursa, Eskişehir, Konya, Antalya ve Fethiye gibi bölgelerden 62 karavancımız geldi ve 15 civarında kamp çadırı kuruldu. Bu festival, Afyonkarahisar açısından bu bir ilkti. Bunu bundan sonrada bu etkinliği daha kapsamlı şekilde devam ettirmek istiyoruz. Umarım Afyonkarahisar için güzel bir çıkış noktası olur. Kamp ve karavancılar da buradan memnun olarak ayrılır ise biz burada doğal bir tanıtımı da gerçekleştirmiş olacağız." dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen Kamp ve Karavan Festivali’ne Sandıklı Kaymakamı, Sandıklı Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar V. Bölge Müdürlüğü, SANHÜSADER, Sandıklı Termal Park Oteli ve Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği ile Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu destekleri ile gerçekleşti.

      

  • IMG-6975.JPG
    
  • IMG-6973.JPG
    
  • IMG-7041.JPG
   
  • IMG-6946.JPG
    
  • IMG-6932.JPG
    
  • IMG-6927.JPG
    
  • IMG-7038.JPG
    
  • IMG-7037.JPG