AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR İLİ TURİZM MASTER VE EYLEM PLANI SONUÇ TOPLANTISI 17 HAZİRAN’DA YAPILACAK

AFYONKARAHİSAR'DA TURİZM MASTER VE EYLEM PLANI SONUÇ TOPLANTISI 17 HAZİRAN’DA YAPILACAK.

Afyonkarahisar İlinin sahip olduğu kültür ve turizm çekiciliklerini değerlendirmek, turizm sektörünü daha da geliştirmek, İl ekonomisine istihdam ve katma değer oluşturmak ve sürdürülebilir planlı bir kalkınmayı sağlaması hedeflenmektedir. Bu bağlamda Afyonkarahisar Turizm Master ve Eylem Planı İlin turizminin gelişmesine büyük katkı sağlaması beklenmektedir. Ayrıca İlde turizmin gelişmesi, toplumsal yapıda ekonomik iyileşmelere neden olacağı, yapılacak altyapı ve donatılarla ilin yaşam ve mekan kalitesinin artması da öngörülmektedir.  

Afyonkarahisar Turizm Master ve Eylem Planıyla İlin önümüzdeki yıllarda turizm sektöründe kalıcı ve sürdürülebilir atılımlar yapması için yapılması gerekenler “ortak akılla” açıklanmış olacak, yöneticiler ve sektör paydaşları için bir tür gelişme kılavuzu hazırlanmış olacaktır.

İlimiz turizminin gelişimi açısından önem arz eden Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Afyonkarahisar İli Turizm Master ve Eylem Planı”nın sonuç raporu sunumu yüklenici firma yetkilileri tarafından 17 Haziran 2019 Pazartesi saat 14:00’de Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi Salonu’nda Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın başkanlığında Kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, STK’lar ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecektir.

  • PHOTO-2019-06-15-15-43-11.jpg