AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ KAMP VE KARAVANCILARIN İLGİ ODAĞI OLDU


İLİMİZ KAMP VE KARAVANCILARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm koordinesinde ve Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği işbirliğinde 13-16 Ekim 2019 tarihleri arasında İlimiz İhsaniye ilçesi, Döğer Beldesi, Emre Gölü’nde düzenlediğimiz “Frigya Vadileri Kamp ve Karavan Festivali”  kapsamında ülkemizin çeşitli illerinden 40 civarında karavancı ve  10 kampcımız katılım sağladı.

Etkinliğin ilk gününde il merkezinde şehir turu ile boy gösteren karavancılar,  Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen “1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali” ne büyük ilgi gösterdiler. Emre Gölü Kamp Alanı’na yerleşen karavancılarımızla tarih kokulu güzel Anadolu’nun muhteşem dokusu Frigya Vadileri’nde  düzenlediğimiz gezi turu ile devam eden etkinlik, Döğer Kervansarayı’nda Döğer Belediyesince  verilen yemek ile devam etti.

Etkinliğin son gününde şehitlikler ve şehir merkezinde tarihi konakların bulunduğu alanı gezen karavancılarımıza, Özgül Termal’de ilimizin termal sularını deneyimleme fırsatı sunduk.

Yeni slogan “AFYONDAYIZ”

İl Müdürü Mehmet TANIR “ Bu yıl ilkini  Turizm haftasında Sandıklı İlçesi Akdağ Tabiat Parkı’nda Karavan Festivali düzenlemiştik. İkincisini ise İhsaniye İlçesi, Döğer Kasabası, Emre Gölü’nde festival düzenledik. Turizmi çeşitlendirme adına önemli adımlar atıyoruz. Bunlardan biri de Kamp ve Karavan Turizmidir. Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’ne ve Başkanı Hayriye YILDIZ’a teşekkür ederim.

Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği’ne ve Başkanı Hayriye YILDIZ; “Harika bir doğa kamp ve karavancılarla beraber Afyonkarahisar’da birlikte farkındalık oluşturuyoruz. Frigya Vadileri, şehitlikler ve şehir merkezi tarihi yapılar güzeldi. Afyonkarahisar 1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali’ni çok başarılı bulduk. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ve katkı verenlere çok teşekkür ederiz” dedi.   

  • KARAVAN-1.jpg
     
  • KARAVAN-6.jpg
     
  • KARAVAN-2.jpg
     
  • KARAVAN-3.jpg
     
  • KARAVAN-4.jpg
     
  • KARAVAN--.jpg
     
  • KARAVAN.JPG
     
  • KARAVAN-5.JPG