AFYONKARAHİSAR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR’DA İLK DİJİTAL DERGİCİLİK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA TOPLANTI YAPILDI


AFYONKARAHİSAR’DA İLK DİJİTAL DERGİCİLİK

Afyonkarahisar Valiliğimiz himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından il düzeyinde kurumsal olarak; kültür-sanat ve turizm alanında ilk “Dijital Dergi” çalışması başlatıldı.

Kültür, sanat, turizm ve aktüalite konularında dijital olarak yayına sunulacak olan dergi;  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün yeni yazılımı olan  “afyondayız.gov.tr”  web sayfasında yayınlanacak.

Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi'nde, 14/01/2020 tarihinde gerçekleştirilen ilk toplantıda;  derginin içeriği, tasarımı, yayın süresi, yayın kurulu, yazarlar ve dergide yayınlanacak konu başlıkları üzerinde duruldu.

Toplantıya Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne bağlı, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi,  Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi, Devlet Konservatuarı;  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların idareci ve öğretmenleri ile otel müdürleri katılım sağladılar.

İl Müdürü Mehmet TANIR “  İlimizi modern yöntemler kullanılarak tanıtacak, kültür-sanatını yansıtacak ve aktüaliteyi de kapsayan dijital bir dergiye ihtiyaç vardı. Bu ihtiyacı karşılamak adına Afyonkarahisar’da kültür-sanat ve turizm alanında ilk dijital dergi çalışmalarını başlatmış olmamızdan dolayı Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak mutluluk duyuyorum. Dijital derginin hazırlanması aşamasında bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. “ dedi.

  • DSC_6548.JPG

  • DSC_6551.JPG

  • DSC_6575.JPG